התקשרו עכשיו: 050-825-7602
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מטבחי גינה: 7 פרמטרים חשובים לעיצוב ותכנון אידאלי

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של מציאת בית מרווח עם חללים גדולים ופתוחים, והביקוש לבתים עם מרפסות, גינה או גג נמצא בשיאו. עבור רבים הזמן הכי מהנה ביום, הוא בעת ישיבה עם חברים ומשפחה במרפסת או בגינה, זמן איכות חשוב מאוד, להעברת חוויות, שמחבר ביניהם ומאפשר להם לשלב בין הטבע לבית. כך הפכו הגינה והמרפסת לחלק החשוב ביותר בבית עבור רבים, שמחפשים מטבחי גינה שיאפשרו לשדרג עוד יותר את החוויה ואת ההנאה, יחד עם נוחות ושטח אחסון נוסף.

מהניסיון רב השנים שלנו בתחום, במהלכו לקחנו חלק בלא מעט פרויקטים של מטבחי חוץ, חשוב לדעת שלכל גינה יש את המאפיינים הייחודים לה ויש להתחשב במגוון פרמטרים, כאשר מתאימים לה את המטבח. כמו כן, חשוב לדעת להשתמש בחומרים הנכונים כמו נירוסטה, עץ, אלומיניום ועוד.

תוכן עניינים

 

מיקום מטבחי גינה

 
1. מיקום שיתאים למזג האוויר המשתנה ולתאורה האופטימלית-  הקיץ הישראלי החם לצד החורף שכולל רוחות וגשמים עזים, מחייבים לתכנן מראש את מיקומו של המטבח, בהתאם למזג האוויר בחוץ, ועל מנת שלא לפגוע בהנאה או להגביל את השימוש במטבח.חשוב למקום מטבח חוץ באופן כזה שיהנה מצל, יהיה מוגן יחסית מכיוון הרוח ולוודא שהתאורה מאירה עליו באופן מספק, כך שיתאפשר לעבוד במטבח בצורה היעילה ביותר. כמובן, שניתן להוסיף פרגולות ושמשיות וגופי תאורה למטבח. מיקום טוב של המטבח, יכול לסייע לכם גם להימנע מנזקי מזג האוויר שעלולים לא רק לפגוע בחוויה שלכם, אלא גם לפגום בתחזוקת מטבחי הגינה וליצור חלודה ונזקים אחרים בו.

2. תכננו מראש את כל המכשירים והמוצרים במטבח – על  מנת להיענות לכל הצרכים והדרישות שלנו ממטבחי גינה, מומלץ לעשות רשימה של כלל המוצרים והמכשירים, שאנו מתכננים להכניס במטבח, לרבות, גריל, מקרר, תנור, כיריים, כיור, משטח עבודה ועוד, ומראש לתכנן איפה כל אחד מהם ימוקם.  כמו כן, התכנון המוקדם יסייע לוודא שאין סתירה או בעיה כלשהי שמונעת מהוספת מוצר מסוים.

תקציב לבניית מטבח חוץ

3.  עמידה בתקציב – טבחי גינה הם עסק שטווח המחירים שלו משתנה, בהתאם למרכיבי המטבח, לחומרים בהם נעשה שימוש, למוצרים השונים, לתשתיות אותן יש להוסיף בגינה או במרפסת ועוד. חשוב לוודא מראש שהתקציב שהקצתם לבניית מטבח מספיק בצורה שתיתן מענה ראוי לדרישות ולמטרות שלכם.

4. התאימו את עיצוב המטבח לגינה שלכם – אחד ההיבטים החשובים ביותר עבור אלו המחפשים מטבחי גינה, הוא העיצוב. הרי הגינה או המרפסת האהובות עלינו כל כך, ראויות לעיצוב מטבח שיחמיא להן ושישדרג אותנו עוד יותר. לכן, חשוב לוודא שהצבעים שאנחנו בוחרים למטבח עצמו ולמכשירים החשמליים ולמוצרים הנוספים הנלווים לו, יהיו בצבעים שיתאימו לריצוף, לצמחים, לקירות ולשאר האלמנטים שנמצאים במטבח.

5.  בטיחות ותשתיות – חשוב לוודא שכל השקעים החשמליים במטבח חוץ מוגנים מפני מים, ושכל המכשירים בו יוכלו לעבוד יחדיו מבלי הפרעה, מבחינת מתח החשמל שעובר בו. בנוסף, יש לוודא שקיימות תשתיות של ניקוז המחוברות לביוב.

 


חומרים וספקים

6. בחרו באופן חכם את החומר ממנו יהיה עשוי המטבח  –  אחת ההחלטות החשובות ביותר לפני בניית מטבח חוץ, היא בחירת החומר ממנו יהיה עשוי המטבח, בין החומרים שקיימים בשוק ניתן למנות: עץ, שיש, משטחי אבן שונים ונירוסטה. לכל אחד מהחומרים הללו יש יתרונות וחסרונות משלו, אבן קיסר למשל בעלת מראה נאה, קלה לניקוי ומחיר נוח יחסית, אם כי זהו משטח שרגיש לטמפרטורות גבוהות. נירוסטה לעומת זאת, מעט יותר יקרה אך בעלת מראה יוקרתי ואלגנטי ועמידה בטמפרטורות גבוהות במיוחד. גם פה נכנסת סוגיית העיצוב ומומלץ לבחור את החומר ממנו יהיה עשוי המטבח לפי צבעי הגינה ושאר המוצרים בה.

7. ייעוץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר רבים מאלו ששיפצו או בנו בעבר בית, יודעים כי בחירת אנשי מקצוע מובילים, מנוסים ואמינים היא סוגייה קריטית וחשובה. גם לגבי בניית מטבח חוץ נכון הדבר. לכן, חשוב מאוד לא לחסוך בבעלי המקצוע, ומומלץ לבחור כאלו שקיבלתם עליהם המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם. חשוב לבקש מאותם בעלי מקצוע תוכנית ופירוט מדויק של המטבח, וכן ודאו שהם לוקחים בחשבון את כל המאפיינים של הגינה/המרפסת, ושהם נותנים לכם מענה מספק לדרישות ולמטרות שלכם ממטבח החוץ.

למה לבחור במטבחי הגינה של אסקור?

אסקור מייצרת, מעצבת ומרכיבה את מוצרי הנירוסטה, מתכות, גז ותקשורת הטובים ביותר, ביניהם גם מטבחי גינה מנירוסטה בעיצוב וברמה הגבוהה שיש

אחת מהחברות המובילות בישראל שמעצבות, מייצרות ומרכיבות את מטבחי הנירוסטה הטובים ביותר, בעיצוב וברמת הביצוע הגבוהה שיש היא חברת אסקור, שכבר מעל ל-65 שנים מתמחה במוצרי נירוסטה, מתכות, גז ותקשורת עבור אנשים פרטיים, מסעדות, בתי מלון ולארגונים והחברות מהגדולים והנחשבים במשק, ביניהם: משרד הביטחון, בית החולים שיבא, איכילוב, סורוקה, בזק, חברת החשמל ועוד.

חייגו עכשיו
Send this to a friend