התקשרו עכשיו: 050-825-7602
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיפוף פחים: ה-CNC מביאה לתוצאות מדויקות ומקצועיות יותר מתמיד

כיפוף פחים, יתרונות ושימושים
דף הבית » כיפוף פחים: ה-CNC מביאה לתוצאות מדויקות ומקצועיות יותר מתמיד

ענף המתכות והנירוסטה עובר התפתחות משמעותית בשנים האחרונות. כאשר שיטות כיפוף הפחים, הריתוך והחיתוך המיושנות, מפנות את מקומן יותר ויותר לטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות. ביניהן ה-CNC, שמאפשרות באמצעות מחשוב, מערכות ומכניקה מתקדמת לספק ביצועים גבוהים ומדויקים, בהרבה פחות זמן. 

טכנולוגית ה-CNC שינתה את ענף כיפוף הפחים ומאפשרת לייעל אותו באופן ניכר. במאמר הבא, ננסה להסביר מה החשיבות של כיפוף מתכות, ואיך הטכנולוגיה מסייעת היום לספק לכם מוצרים מגוונים ובהתאמה אישית.

תוכן עניינים

 
 

מהו כיפוף פחים?

הפח הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר בענף הבנייה, וכן ניתן למצוא אותו בעסקים רבים ותעשיות רבות היום. בין אם זה בעסקי המזון, הרכב, במכונות הייצור, ובמוצרים רבים אחרים שסביבנו. הפח הוא למעשה מתכת שעברה תהליך עיבוד לשינוי הצורה שלה, במטרה להתאים אותה למטרות שלנו. הטכניקות הנפוצות לשם כך הם ערגול או ריקוע. לאחר הכיפוף, בהתאם לצורך, ניתן לבצע חיתוך ועיצוב הפח, במטרה להגיע לצורה הרצויה. לאחר מכן, יבצעו תהליכי הריתוך, ניקוב וצביעה ועוד.

אילו תכונות מאפיינות את הפח שהפכו אותו לפופולרי כל כך?

  1. גמישות ועיבוד בקלות – אחת התכונות החשובות ביותר של הפח המאפשרות לבצע תהליכי עיצוב ועיבוד שונים ומגוונים, ולמעשה להתאים אותו למוצרים רבים כל כך.
  2. הפח הוא מתכת זולה לשימוש וייצור – כשאנחנו רואים היום יותר ויותר חומרי גלם מתייקרים בגלל משברים עולמיים ומקומיים כאלה ואחרים, המחיר הנמוך של הפח מאפשר להוזיל עלויות הן עבור היצרנים והן עבור הצרכן הסופי, ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר.
  3. עמיד למים – אמרתם פח, אמרתם עמידות יוצאות דופן למים. בבתים, בתעשייה ובעסקים רבים, אנחנו רואים מפגש של מים עם חומרים אחרים, שעלול להסב להם נזק ולבלאי, שפוגעים בתפקודם ובאסתטיות שלהם. לא כך עם הפח שהינו עמיד לכך.
  4. משקל נמוך  – עוד מאפיין שמקל מאוד על העבודה עם הפח, הוא עצם העובדה שהוא קל משקל, ומאפשר בקלות לשנע אותו ולעבוד איתו.
  5. תיקון פשוט וקל  – עצם העובדה שהפח הוא מתכת גמישה, אלסטית, דקה וקלת משקל, מאפשר לתקן את הפח בקלות, במידה והצורה לא יצאה בדיוק לפי מה שתכננתם.
  6. עמידות ללחצים גבוהים – כל אדם שעובד עם מתכות יודע עד כמה חשוב שהחומר יוכל להיות עמיד ללחצים גבוהים, שלפעמים כחלק מתהליכי העיבוד השונים, על מנת שלא לפגוע בצורותו. הפח הוא אחד החומרים שיש להם עמידות כזו. תכונה חשובה מאוד, שמאפשרת לעצב אותו למגוון צורות.
  7. אסתטיות גבוהה שהופכת אותו ליוקרתי ומבוקש

איך מכונות ה-CNC מסייעות לכיפוף פחים יעיל וטוב יותר?

אחרי שהבנו מדוע הפח הפך לחומר מבוקש כל כך, בתעשיות רבות ומגוונות. בוא נבין רגע איך מכונות כיפוף הפחים CNC, שינו את ייצור ועיצוב הפחים. 

אם נחזור רגע אחורה, נוכל לומר שהפח משמש את התעשייה כבר שנים רבות. במהלכן היה אפשר לראות שימוש בתהליכים ידניים או במכונות מיושנות לכיפופו, שהביאו להתארכות התהליך ולתוצאות שהן לא תמיד מדויקות. 

בשנים האחרונות, קרה דבר בענף המתכות. טכנולוגיות ה-CNC, שמאפשרת כמעט ללא מגע יד אדם, לכופף את הפח בדיוק, מקצועיות ומהירות שינתה את הענף. מערכות המחשוב המתקדמות להן אתה מכניס שרטוט מסוים, והן יודעות לספק לך צורה מושלמת הביאו למהפכה.

הדיוק עד לרמה של מילימטרים, מהירות הייצור ותהליכי האוטומציה המאפשרים גם תוך דקות לכפוף עבורכם מספר רב מאוד של פחים, העובדה שאפשר לבצע פחות תהליכי עיבוד, ריתוך ועוד לאחר שימוש בטכנולוגיה, יחד עם הירידה בעלויות הייצור הצליחו לכבוש את התעשייה.

חיתוך וכיפוף CNC מפחיתים משמעותית את העבודה הידנית הנדרשת עבור תהליך הייצור, מפחיתה את הצורך בכוח אדם, ובסופו של דבר מאפשרת לצרכנים וליצרנים להוזיל עלויות. 

אסקור מובילה את מהפכת הטכנולוגיה בענף המתכות עם כיפוף פחים CNC מתקדם

כבר 66 שנים שאנחנו באסקור מתמחים בייצור מוצרי מתכת, גז, חשמל ותקשורת. 

אנחנו יודעים שאתם אולי שומעים הרבה עסקים ומציגים לכם את הניסיון שלהם. אבל בואו נספר לכם שבמהלך התקופה הזאת, לא רק שפיתחנו הבנה רחבה שמסייעת לנו לספק מוצרים מתקדמים ובהתאמה אישית מדויקת לצרכים שלכם. אלא שגם הצלחנו לקבץ סביבנו כ-20 עובדים מיומנים ומקצועיים, בשורה הראשונה של הענף. 

לא רק זה, כי אנחנו באסקור גם מובילים מהפכה במפעל שלנו, בשנים האחרונות. המהפכה הטכנולוגית הזו כוללת הכנסת מכונות CNC מתקדמות לכיפוף פחים, חיתוך והשחזה בלייזר ועוד. ואת התוצאות ניתן לראות מיידית. היום אנחנו מספקים לגופים הגדולים בישראל, ביניהם בתי חולים, משרד הביטחון חברות כמו בזק את המוצרים הטובים ביותר.

אתם מוזמנים לעבור קצת על האתר שלנו, ולראות בעצמכם.

חייגו עכשיו
Send this to a friend