התקשרו עכשיו: 050-825-7602
Search
Close this search box.

עבודות גז לעסקים וקבלנים: כל מה שצריך לדעת כדי לעמוד בדרישות?

עבודות ותשתיות גז לעסקים וחברות. כיצד בונים תהליכי הובלת גז?

מאחר וכל עסק בתחום המסעדנות, קולינריה ובישול זקוק לרישיון כדי לפעול, הוא נדרש לתשתיות גז ועבודות גז כדי לקבל אותו.

עבור ביצוע של עבודות גז נדרשים שורה של מוצרי גז, כמו צינורת הולכת גז, מסעפים, תשתיות ועוד. מרבית המוצרים הללו מיוצרים בתעשייה הישראלית ובמפעלים ישראלים כדי להתאים את המוצרים לתקנים של מכון התקנים הישראלי.

על מנת שטכנאי גז מוסמכים וקבלנים יוכלו לבצע את עבודתם בצורה הטובה ביותר הם זקוקים למוצרי הולכת גז, או לתשתיות כמו מכסים לבלוני גז.

מהן תקנות גז?

בהתאם לסעיף 3 ב"תקנות הגז (בטיחות ורישוי) (רישוי העוסקים בעבודות גפ"מ), התשס"ו-2006", נחוצה הכשרה והסמכה של העוסק בה, על ידי ספק גז, או על ידי חברה שעיסוקה אחזקת מכשירים צורכי גפ"מ מהסוג הנוגע לענין או על ידי המפעל שבו מותקן המכשיר הצורך גפ"מ. על פי נהלים כתובים של המסמיך, ותכלול הכשרה בסיסית בתחום הגפ"מ והמכשיר צורך הגפ"מ מהסוג הנוגע לעניין על פי תכנית שתאושר על ידי המנהל וכן בחינת הסמכה שיאשר המנהל.

מדוע קבלני גז וטכנאי גז זקוקים למוצרי גז בתדירות גבוהה יחסית?

על פי חוק משק הגז, חייב ספק הגז לבצע בדיקת תקינות למתקן הגז לפני חיבורו. כלומר במהלך אותה בדיקה של תקינות הציוד, פעמים רבות מתגלים חוסרים שונים ומצריכים את טכנאי הגז ברכישה של מוצרי גז נוספים.

אבל הזמן שבו מתגלה בלי של תשתיות גז הוא במהלך בדיקה שנערכת תקופתית אחת ל-5 שנים לפחות (או אחת לתקופה קצרה יותר בהתאם להוראות שנקבעו על ידי השר או בתקן ת"י 158). הספק חייב להפסיק את אספקת הגז לצרכן שלא יאפשר את ביצוע הבדיקה.


כל הציוד לעבודות גז באסקור

 

אם אתם קבלני גז, מתקיני גז ואחרים, אתם מוזמנים לפנות אלינו כדי לקבל את הייצור והמכירה של מוצרי הגז הטובים ביותר.

חייגו אלינו 050-825-7602
חייגו עכשיו